Mar 25, 2012

HOPE is not a CHANCE

Od czwartku mam okazję uczestniczyć w projekcie kilku niesamowicie zdolnych ludzi. Zorganizowali festiwal krytyków sztuki filmowej - KAMERA AKCJA. W przeciągu trzech lat rozwinął się w sposób niesamowity. Robiąc fotorelację mogłam poznać wspaniałych gości, tzw. "gwiazdy". Już po kilku minutach rozmowy i obserwacji, inspirowali jak mało kto. Największe wrażenie zrobił na mnie Bartosz Konopka (jeszcze niedawno było o nim głośno, bowiem jako jeden z nielicznych Polaków był nominowany do OSCARA za Królika po berlińsku) Coś z niczego. Potrzebne tylko marzenia i ambicje. AMBICJE i MARZENIA.

inauguracja festiwalu
Michał Chaciński (pracował dla gazety Wyborczej, Polityki, Filmu, TVP; dyrektor Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni) oraz Jacek Rakowiecki (były redaktor naczelny Vivy! Przekroju, zastępca naczelnego w Rzeczpospolitej, sekretarz Gazety Wyborczej, aktualnie redaktor Filmu) Ola Salwa (krytyczka filmowa m.in dla Filmu, Przekroju, Elle, Rzeczpospolitej od lewej: Michał Pabiś-Orzeszyna, Bartosz Żurawiecki 
(pisze dla: Gazety Wyborczej, Przekroju, Tygodnika Powszechnego, Filmu, Kina, Teatru), Ola Salwa
 Jacek Rakowiecki, Michał Pabiś-Orzeszyna

 Bartosz Konopka (wybitny polski reżyser, 
laureat prestiżowych nagród, nominowany do Oscara)

 Małgorzata Gontarska
 Dagmara Rode

 Mateusz Werner (krytyk filmowy, literacki, eseista, przez wiele lat prowadził w TVP2 program "Seans filmowy" publikował w Gazecie Wyborczej, Polityce, Filmie, Tygodniku Powszechnym itp.), Kamil Minkner (politolog i krytyk filmowy, współpracował przy wielu scenariuszach m.in przy Big Love), Ewelina Nurczyńska-Fidelska (profesor kulturoznawstwa, laureatka wielu prestiżowych nagród, autorka książek)

 Anna Serdiukow (publikuje m.in w Dzienniku, Zwierciadle, 
K MAG-u, Filmie, Kinie, Wysokich Obcasach, Onet Film)
 Michał Oleszczyk (wybitny polski filmoznawca i krytyk filmowy, 
współpracuje z Tygodnikiem Powszechnym, Kinem, Przekrojem, Onetem i wieloma innymi)

Ponadto wśród gości wymieniani są również:
Grażyna Torbicka, Ewa Ciszewska, Marcin Koszałka, Błażej Hrapkowicz i wielu innych.

To był chyba najbardziej intensywny tydzień w moim życiu. Trzy duże projekty w jednym czasie + studia.. - czas odpocząć!